|

Piedāvā veidot animācijas filmiņas smilšu kastē

Zīmējot mēs parasti izmantojam tradicionālos zīmēšanas piederumus – zīmuļus, krāsas, krītiņus u.c., taču SIA Deserto valdes locekle Zane Pumpure-Prāmniece piedāvā izmantot vēl vienu tehniku – zīmēšanu smiltīs un smilšu filmiņu veidošanu. Turklāt šī nodarbe nozīmē nevis haotisku rušināšanos smilšu kastē, bet gan mērķtiecīgu un radošu darbošanos.

Pēc izglītības Zane ir juriste ar maģistra grādu, savulaik pabeigusi arī Rīgas Mākslas skolu. „Varu teikt, ka abas šīs manas intereses – jurisprudence un māksla – ir vienmēr cīnījušās, kura būs spēcīgāka. Tagad, nodibinot savu uzņēmumu, man ir sajūta, ka beidzot esmu harmonijā ar sevi un varu izpaust gan savas juridiskās zināšanas un rakstura iezīmes, gan arī māksliniecisko talantu,” viņa saka.

Ideja uzsākt darbošanos ar smiltīm sākotnēji radās, pateicoties bērnudārzam Sparģelītis, kuru vada Zanes mamma. „Sākotnējā ideja bija par jaunu un līdz šim Latvijā nekur neredzētu smilšu zīmēšanas nodarbību izveidi bērniem, un tikai pēc tam, dzirdot ieteikumus no citiem cilvēkiem, pamēģinājām to piedāvāt dažādos izbraukumu pasākumos. Redzot cilvēku interesi un palielinoties pasākumu skaitam, sapratām, ka šai lietai ir daudz lielāks potenciāls un ka tā jāveido atsevišķi no bērnudārza Sparģelītis - jādibina savs uzņēmums. Ņemot vērā, ka tobrīd atrados bērna kopšanas atvaļinājumā, jutu, ka esmu gatava jauniem izaicinājumiem, un domāju, ka tas būs lielisks risinājums strādāšanai no mājām,” idejas tapšanas ceļu atceras Zane.

Uzņēmumu Zane nodibināja pirms gada – maijā. Sākotnēji viņa domāja, ka savs bizness būs tikai kā patīkams hobijs un ienākumu veids līdzās pamatdarbam. Tomēr ar laiku viņa secināja, ka uzņēmējdarbība arvien vairāk sāk pārņemt visas domas un laiku. Gribējās paplašināties, un, pieaugot pasākumu skaitam, darba apjoms palielinājās, to vairs nevarēja savienot ar pilnas slodzes pamatdarbu. Tagad Zane faktiski pievērsusies tikai savam biznesam.

Smilšu kino ietver dažādus piedāvājumus izbraukumu pasākumos – gan radošo darbnīcu veidā (kad smilšu zīmēšanu izmēģināt ir aicināts ikviens interesents, pasākumu apmeklētājs), gan arī mūsu sagatavotus smilšu animācijas priekšnesumus un mūsu veidotus smilšu animācijas video. Piedāvājumā ietilpst ne tikai pats smilšu zīmēšanas galds, bet arī virs tā novietota kamera un zīmējumu projicēšana uz netālu novietota televizora vai ekrāna,” paskaidro uzņēmēja.

Sīkāk raksturojot piedāvājumu, Zane pastāsta, ka, lai darbotos un zīmētu, ir nepieciešama speciāli izgatavota kaste ar iebūvētu apgaismojumu un sausām smiltīm. „Viss gan nav tik vienkārši, kā varbūt sākotnēji šķiet, jo esam izmēģinājuši gan vairākus gaismu variantus, gan stiklus un arī īsto un labāko smilšu atrašanu – tas arī ir garš stāsts. Esmu apzvanījusi un apbraukājusi neskaitāmus karjerus un smilšu piegādātājus, lai saprastu, kur Latvijā ir iespējams iegūt vissmalkākās un labākās tekstūras smiltis,” turpina Zane.

Uzņēmuma klienti lielākoties ir pasākumu organizatori: ar tiem sadarbojoties, Smilšu kino piedalās dažādos korporatīvajos pasākumos. Sadarbība izveidojusies arī ar pašvaldībām, jo Smilšu kino nereti viesojas pašvaldību organizētos novadu/pilsētu svētkos. Pieprasījums un interese ir liela, un pamazām parādās interese un piedāvājumi arī no Igaunijas un Lietuvas.

Uzņēmumam ir arī otrs darbības virziens. „Pamazām attīstām un mēģinām ieviest smilšu zīmēšanas galdu ražošanu. Šādi galdi būtu interesanti un noderīgi gan kā radoša izklaide, piemēram, bērnudārzos vai ģimenēm ar bērniem, kā mākslas radīšanas platforma mākslas skolās vai interešu centros, gan arī kā inovatīvs palīglīdzeklis ergoterapijā un mākslas terapijā,” plāno Zane.

Viņa lepojas ar pašu izstrādāto smilšu zīmēšanas galdu Sandbox Story, kas var tikt izmantots arī psihoterapijā un ergoterapijā: „Šis produkts ir ne tikai izklaide, bet tam ir arī citas vērtīgas īpašības, kas var palīdzēt bērniem un pieaugušajiem ar dažādām saslimšanām un veselības problēmām. Par to jau esam arī saņēmuši vairāku speciālistu rakstiskus atzinumus.”

Patlaban attiecībā uz smilšu zīmēšanas izbraukumu pasākumiem un priekšnesumiem Latvijā Zanes pakalpojumam nav konkurentu. „Tas arī bija iemesls, kāpēc mēs ar to sākām nodarboties, un tas arī ir mūsu ieguvums, ka šāds pakalpojums ir Latvijā iepriekš neredzēts un nebijis. Pasākumu jomā katrs pasākumu organizators meklē kaut ko jaunu, kaut ko citur neredzētu, tāpēc arī mēs cenšamies nestāvēt uz vietas un domāt, ar ko jaunu drīzumā visus varēsim pārsteigt,” viņa sola.

Zane priecājas, ka katrs jauns pasākums veicina atpazīstamību: „Cenšamies būt aktīvi un stāstīt, rādīt, ko mēs darām, arī sociālajos portālos. Esam izsūtījuši savus piedāvājumus un aprakstus pašvaldību kultūras namiem un pasākumu aģentūrām. Pēdējo mēnešu laikā par mums ir bijuši materiāli arī medijos.”

Līdz šim lielākā veiksme:

• Veiksmīgs ir katrs pasākums, kurā pasākuma dalībnieki (un arī organizatori) ir apmierināti un izsakās atzinīgi. Grūti pateikt, kurš no pasākumiem līdz šim bijis veiksmīgākais, jo mēs katram pasākumam pieejam vienlīdz atbildīgi neatkarīgi no tā, cik daudz ir skatītāju vai liela skatuve.

Līdz šim lielākā problēma:

• Satraukums par to, vai viss izdosies, ir pirms katra pasākuma. Tā kā esam saistīti ar aparatūru, ar vairākām tehniskām ierīcēm, vadiem, savienojumiem – vienmēr ir risks, ka kaut kas no tā visa pēkšņi var iziet no ierindas un uzstāšanās nebūs iespējama. Par laimi līdz šim nav bijušas tik nopietnas problēmas, ko nebūtu izdevies atrisināt.

Būtiskākās atziņas, kas gūtas savā uzņēmējdarbībā:

• Uzņēmējam nekad nav garlaicīgi! Kopš esmu nodibinājusi savu uzņēmumu, nekad nav bijis tā, ka nav ko darīt un nevarētu sagaidīt, kad ātrāk pienāks vakars. Es izbaudu brīvību – pašai noteikt savu darba plānu un pašai noteikt darbu prioritātes. Es izbaudu to, ka es pati pieņemu lēmumus un man ne ar vienu tie nav jāsaskaņo, kā arī nevienam nav jālūdz atļauja, piemēram, paņemt kādu brīvdienu.

• Arī mazā uzņēmumā ar salīdzinoši mazu apgrozījumu viens cilvēks nevar darīt pilnīgi visu. Ir jāsaprot un jāapzinās savas stiprās un vājās puses. Jāizsver, kurus darbus tomēr deleģēt citiem cilvēkiem un savas jomas profesionāļiem, lai pats varētu pievērsties un savu laiku veltīt citiem darbiem, kas saistīti ar uzņēmuma attīstību un izaugsmi. Piemēram, es apzinos, ka grāmatvedība nav mana stiprā puse, un apzinos, ka nav lietderīgi patērēt ļoti lielu laiku un enerģiju, lai to visu aptvertu un viena pati spētu kvalitatīvi pārvaldīt sava uzņēmuma grāmatvedību – tāpēc šiem pienākumiem piesaistu citu cilvēku.

LASI VISUS POZITĪVOS STĀSTUS

Novērtē:
Loading ... Loading ...

Izsaki viedokli