|

Pieaugot energotarifiem, cilvēku interese par alternatīvās enerģijas tehnoloģijām palielinās

Lai analizētu faktorus, kas kavē vai veicina atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju plašāku ieviešanu Latvijā, šodien Komercdarbības un finanšu pētniecības aģentūra sadarbībā ar biedrību Latvijas Atkritumu saimniecību asociācija un Latvijas Pašvaldību savienību rīko ekspertu diskusiju Kā veidot labvēlīgu vidi alternatīvās enerģijas ražošanai un pārdošanai Latvijā. Skaidrojot, cik populāras alternatīvās enerģijas tehnoloģijas ir Latvijā, portāls Nekrize.lv uz sarunu aicināja SIA Sun Investments projektu izpilddirektoru Raivi Ščerstenu, kura pārstāvētais uzņēmums tepat Latvijā ražo saules kolektorus.

„Uzņēmums strādā jau piecus gadus, un, ja līdz šim pamatā interesi par alternatīvās enerģijas tehnoloģijām izrādīja tikai cilvēki, kas iestājas par „zaļu” dzīvesveidu, tad kopš šī gada, kad tika palielināti energotarifi, cilvēku interese ir desmitkāršojusies. Tāpat interesi droši vien ir veicinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzsāktā informatīvā kampaņa.

Par spīti jau pieminētajai kampaņai, cilvēku informētība par alternatīvās enerģijas tehnoloģiju iespējām un priekšrocībām Latvijā ir salīdzinoši zema. Tam spilgts piemērs ir fakts, ka vēl joprojām lielākā daļa cilvēku nezina atšķirību starp saules kolektoriem un saules baterijām. Tomēr, kā jau minēju, pēdējā laika energotarifu izmaiņas ir noteikušas, ka paši cilvēki arvien vairāk meklē informāciju par alternatīviem enerģijas ieguves veidiem.

Šogad mūsu uzņēmumā ražotie saules kolektori saņēma sertifikātu, kas apliecina, ka mūsu izstrādātie un ražotie kolektori atbilst visām Eiropas kvalitātes prasībām, līdz ar to esam pirmais uzņēmums Baltijā, kam ir šāds kvalitātes apliecinājums.

Patlaban mums pietiek darba tepat Latvijā, bet, tā kā esam ieguvuši arī Eiropas sertifikātu, nākotnē plānojam pievērsties arī citu valstu tirgiem. Sākumā tās varētu būt kaimiņvalstis – Lietuva un Igaunija.

Patlaban esam vienīgie Latvijā, kas rūpnieciski ražo saules kolektorus, pārējie vairāk darbojas kā izplatītāji, piedāvājot ārzemju ražojumus. Jāteic, ka daudzi izplatītāji izvēlas importēt lētākus izstrādājumus, kas ir paredzēti siltajām dienvidu valstīm, bet nav piemēroti mūsu klimatiskajiem apstākļiem, līdz ar to ir iespējamas dažādas problēmas, sevišķi ziemas periodā.

Mūsu galvenie klienti ir privātpersonas. Paradoksāli šķiet, ka vislielāko interesi par mūsu piedāvājumu izrāda tieši vecākās un vidējās paaudzes cilvēki, savukārt jauniešu interese ir salīdzinoši zema.

Nākamais solis, ko uzņēmums vēlas īstenot, ir vēja turbīnu ieviešana, kuras pa šo ziemu plānojam testēt, lai arī tās, iespējams, jau nākamgad varētu sertificēt.”

LASI VISU, KO RUNĀ EKSPERTI

Novērtē:
Loading ... Loading ...

2 komentāri par “Pieaugot energotarifiem, cilvēku interese par alternatīvās enerģijas tehnoloģijām palielinās”

  1. aka says:

    Tas ko Sel Sol saskrūvē ir teicami, tikai žēl, ka izpildījums ir līdzvērtīgs kā pasaulē vadošajām kompānijām pirms 30 gadiem…var jau izgudrot divriteni vēlreiz, bet vai to vajag. Un tā cena ir vienkārši nesalīdzināmi par augstu priekš tādas kvalitātes Depo konstruktora produkta.

  2. Uģis says:

    Visiem, kuri vēlas apskatīt SELSOL produkciju un pārliecināties par tā atbilstību visaugstākajiem standartiem, iesakam apmaklēt izstādi Vide un enerģija 2011, vai arī atbraukt uz mūsu ražotni. Saules kolektors savu uzbūvi un izskatu pa pēdējiem 50 gadiem nav mainījis.

Izsaki viedokli