|

Pašiem savs laikrādis

Mucas koka trauku biznesam izaugusi atvase – koka pulksteņu izgatavošana, raksta laikraksts Dienas Biznessdb.lv

No koka gabaliņiem, kas palikušas pāri, gatavojot Mucas traukus un svečturus, tapuši pirmdienkoka pulksteņi. Mārtiņš Eiduks, koka trauku un svečturu Muca un tagad arī koka pulksteņu Watch Me idejas autors, secinājis, ka rezultāts ir labs un varētu šo eksperimentu turpināt.

Pirmie eksperimentālie pulksteņi tapa no mucu dēlīšu pārpalikumiem, ko izmantoja trauku un svečturu gatavošanā, bet tagad tiek lietoti citi materiāli, jo atlikumi nebija piemēroti pulksteņiem. „Ir nianses, kas jāņem vērā, taisot pulksteņus,” teic Mārtiņš. Sākumā pulksteņmeistars, ar ko Mārtiņš un viņa sieva un biznesa partnere Agata Zariņa-Eiduka konsultējās, bija skeptisks – ne jau jūs pirmie nākat ar tādu ideju. Taču laika gaitā ar viņu izveidojās laba sadarbība. Pirmos Watch Me pulksteņus izgatavoja pulksteņmeistars, bet tagad, apgūstot visus smalkumus, Mārtiņš tos izgatavo pats.

Pirmos pulksteņus Mārtiņš pārdeva šā gada maijā; plašākai sabiedrībai tie sevi pieteica Kalnciema ielas tirdziņā oktobrī. „Latvijā mēs pārbaudām, kas cilvēkiem īsti patīk un kas ne. Latvija nav gala tirgus, tas ir pārāk mazs, arī pirktspēja nav tik liela, lai gan Kalnciema ielā likās, ka ar pirktspēju viss ir kārtībā,” saka Agata.

Šobrīd Watch Me strādā pie sava veikaliņa izveides interneta platformā Etsy.com. „Jāiegulda vairāk laika, nekā tagad mums ir. Preces ir ieliktas, bet vajag lielāku apmeklējumu,” saka Agata. Latvijā ir grūti pārdot, ja cilvēks nav produktu apčamdījis, bet ārzemēs tas esot nedaudz vieglāk. „Tur jau ir pieredze – ja cilvēks meklē koka pulksteni, viņš zina, ka tādi ir, ka tas ir ejošs pulkstenis, ka tā nav butaforija,” viņa turpina. Patlaban koka pulksteņu ražotājiem norit sarunas arī ar dažiem veikaliņiem Nīderlandē, tāpat uzņēmums pēta Dānijas tirgu, kur labprāt eksportētu savu produkciju.

LASI VISU, KAS IR AKTUĀLS

Novērtē:
Loading ... Loading ...

11 komentāri par “Pašiem savs laikrādis”

 1. hansapost says:

  Jauks. Cena?

 2. derfijs says:

  Vai tikai Etsy var iegādāties. ?

 3. Santa says:

  Tā ir super ideja! Eko taču modē :)

 4. ivars says:

  Koka pulkstens, koka brilles, lina apenes. Vēl kādas idejas?

 5. redzēju says:

  nu jau pilns ar koka aksesuāriem, nevar jau zināt LV taisīts vai no Ķīnas sūtīts.

 6. Tukumnieks says:

  Gribūuūū

 7. WatchMe.lv says:

  @ redzēju – varbūt pārāk labi izskatās ? :) Ir LV ražoti, protams, izņemot mehānismu. Un tagad jau pieejami jauni modeļi ar Šveices mehānismu.
  @ Tukumnieks – laipni lūgts -> http://www.watchme.lv

 8. Valdis says:

  izskatās ļoti labi..

 9. Krista says:

  Redzēju šos dizaina smukumus. Izskatās ļoti eleganti un modīgi. Atkal lielisks pierādījums, ka latviešu dizains tikai attīstās.

 10. Egons says:

  Divi gadi pagājuši, bet neko neesmu dzirdējusi par šiem pulksteņiem

 11. Ernests says:

  Egon Tevi meklē !!!

Izsaki viedokli