Par mums

Vārds „krīze” jeb smalkāk un pašironiskāk skanošais „dižķibele” kļuvis par tik ierastu jēdzienu, ka sasveicinoties mēs vairs tradicionāli neuzsākam sarunu par laika apstākļiem vai citām ikdienišķām lietām, bet gan par to, cik nopietni mūs ietekmē krīze.

Tomēr saistībā ar jau tik pierasto krīzi ir radušies daudzi joprojām neatbildēti jautājumi. To apliecina arī vasaras sākumā veiktā socioloģisko pētījumu kompānijas SKDS aptauja, kuras rezultāti liecina, ka cilvēkiem trūkst informācijas par lietām, kas viņus skar samērā tieši (tostarp bezdarbu un sociālajām garantijām), trūkst valstī un pasaulē notiekošo ekonomisko procesu skaidrojuma.

Piemēram, lielākā daļa aptaujas respondentu norādījuši, ka vēlas uzzināt, kad beigsies krīze un ar to saistītās problēmas kopumā, tāpat kā ļoti būtiska tiek uzsvērta informācijas nepieciešamība par valsts un dažādu iestāžu (tostarp kreditoru) iespējamo atbalstu krīzes situācijā un, galu galā, par „pareizo” rīcības plānu, ja kāda no krīzes radītajām problēmām skar tieši mūs. Trūkst arī pozitīvās informācijas – cilvēki ir noguruši no bezgalīgā drūmo un draudošo ziņu klāsta, ar ko pārpludināti masu mediji. Interesanti, ka par būtiskāko informācijas ieguves avotu, pētījumā aptaujātie norādījuši tieši internetu un tikai tad seko TV un drukātā prese.

Mums, nekrize.lv veidotājiem, augstāk aprakstītās idejas bija labs papildinājums iecerei, kas virmoja gaisā jau ilgāku laiku – radīt portālu ar pozitīvu ievirzi, kas palīdzētu mums visiem nedaudz vairāk saprast par to, kas notiek, un rast pozitīvu iedvesmu un spēku. Galarezultātā ir tapusi tīmekļa vietne, ar kuras palīdzību ceram mazināt sabiedrībā valdošo pesimismu un sniegt informatīvu, morālu un praktisku palīdzību ikvienam, kam krīzes dēļ radušās problēmas (finansiālas, sadzīviskas, psiholoģiskas utt.) un kam ir bažas par nākotni. Kopā ar jums meklēsim labo un iedvesmojošo, ko var atrast šajā sarežģītajā, bet tomēr, atzīstiet, arī tik interesantajā laikā. Nepadosimies krīzei!

Ar cieņu,
Nekrize.lv veidotāji un mūsu atbalstītājs – DNB banka

Sazinies ar Nekrize.lv redakciju pa e-pastu: redaktors@nekrize.lv