|

Nebeidzamas investīcijas un apjomīgs darbs palīdz attīstīt uzņēmuma eksportu

Lai noturētos nozares viļņa galotnē, pašlīmējošo un polimēru materiālu uzņēmums WMT Baltic attīstās pa stundām, raksta laikraksts Dienas Biznessdb.lv

WMT Baltic 1998. gadā dibināts kā tirdzniecības uzņēmums, kas reklāmas materiālus un tehnoloģijas vietējā tirgū tikai piegādāja. Pēcāk radās iecere izmēģināt roku ražošanā, tāpēc iegādāta zeme Rīgā, Pļavnieku nomalē, kur tapa biroja ēka ar noliktavu. „Pētām, ko vēl neviens neražo, kā trūkst. Kāpēc to nesākt darīt tieši mums?” stāsta WMT Baltic attīstības projektu vadītājs Māris Dubra un direktore Taive Buceniece.

Vēlāk kompānija atvēra biroju Viļņā, sāka organizēt nozares forumus Latvijā, Lietuvā un Krievijā, jo klientiem trūcis informācijas par tehnoloģijām un jaunākajām iespējām. Pamazām tā sāka investēt aprīkojumā un pirms pieciem gadiem izveidoja ražotni Rīgas pievārtē, Ķekavas novada Daugmalē. Pieklusinātā režīmā pašlaik darbojas birojs ar diviem darbiniekiem Ukrainas galvaspilsētā Kijevā – rosību tajā nomainījis politiskās krīzes radīts panīkums. Iepriekš Latvijas kompānija kā vienīgā Ukrainā, arī Lietuvā un Latvijā izplatījusi japāņu zīmola Roland tehniku.

Savā jomā uzņēmums ir pionieris ne tikai Baltijā, pieļauj uzņēmuma vadība. „Kad sākām strādāt ar apjoma jeb doming tipa (tehnoloģija, ar kuru piešķir trīsdimensiju efektu divdimensiju virsmām) uzlīmēm, negaidījām reakciju, ka gada laikā būs interese no 40 valstīm visos kontinentos, izņemot Austrāliju, nevis tikai no Eiropas, ar ko mēs bijām rēķinājušies,” stāsta M. Dubra.

„Investīcijas ir nebeidzamas, un uzņēmumam ir būtiski, ka strādājam bez ārējiem investoriem, attīstoties lielākoties no savas peļņas,” vērtē M. Dubra. Trīs gados uzņēmums investējis vairāk nekā 200 tūkstošus eiro, aprīkojot Daugmales ražotni ar Baltijā modernākajām iekārtām pilna cikla pašlīmējošo materiālu izgatavošanai. WMT Baltic vienā ražošanas ciklā apvienojis ražošanu, aizsargpārklājumu uzklāšanu un griešanu vajadzīgajā formātā.

Pašlaik ražotnes deviņi darbinieki ir noslogoti divās maiņās, stāsta ražošanas vadītājs Jevgēnijs Tarakanovs, un diennaktī izgatavo vairāk nekā 13 tūkstošus m2 materiāla. „Šādā tempā strādājot, trīs dienas var saražot produkciju, lai piekrautu pilnu kravas automašīnu.”

Uzņēmuma eksports veido 65% no apgrozījuma. Primārais eksporta tirgus ir Krievija, kā arī Baltkrievija un Ukraina, kam seko Lietuva un Igaunija.

LASI VISU, KO RUNĀ EKSPERTI

Novērtē:
Loading ... Loading ...

11 komentāri par “Nebeidzamas investīcijas un apjomīgs darbs palīdz attīstīt uzņēmuma eksportu”

 1. volts says:

  Primārais eksporta tirgus ir Krievija, kā arī Baltkrievija un Ukraina, kam seko Lietuva un Igaunija.

  Kā viņiem iet šodien ?

 2. Gelve says:

  Nu baigi labi.

 3. Vijolnieks says:

  WMT Baltic esmu strādājis, super cilvēki.

 4. rinokorrekt says:

  Nice article.

 5. Nice ka neko nesaprati no tā, kas akstīts.

 6. 1lizings says:

  Protams, nekas nevar būt labāks, kā attīstīties par saviem līdzekļiem pārgūldot visu peļņu. Tas ir pie gadījuma ja konkurence ir zema. Bet pie lielas konkurences tirga bez papildus boosta neiztikt, lai vai kā.

 7. Bez investīcijām nekādi neiztikt pat finanšu pakalpojumu jomā, kur nu vēl ražošanā.

 8. CVM says:

  Te ir darbs!

 9. Te ir darbs says:

  CV Market rullē !

 10. Biznesmenis says:

  Gribēju iepazīstināt Jūs ar uzņēmumu kurš nodarbojas ar finansējuma piesaisti un investora peļņas palielināšanai.
  Vairāk info šeit http://www.cityfinances.lv/

 11. Stasons says:

  Biznesmenis pašvaks tev tas uzņēmums. Nekur tur nevar piesaistīt

Izsaki viedokli