|

Latvijā radītā velo zeķe – pagaidām vienīgā pasaulē

Oskara Mickeviča izgudrojumam – Velo sock jeb velo zeķei šajā pavasarī un vasarā pievērsta pastiprināta uzmanība tāpat kā jebkurām citām lietām, kas saistītas ar velosipēdiem. Tas ir saprotami, jo pārvietošanos ar divriteni gada siltajā sezonā izvēlas arvien vairāk ļaužu un dažāda veida velo aprīkojums ir topā.

Jau kopš bērnības Oskaru interesējušas dažādas dizaina lietas. Pieaugušā vecumā viņš darbojies gan apģērbu, gan interjera lietu dizaina izstrādē. Ideja ietērpt velosipēdu radās pavisam vienkārši, vajadzības spiesta. „Rīgas dzīvoklī turēju velosipēdu, kas pēc katra brauciena atstāja smiltis, dubļus un citus netīrumus. Sāku meklēt risinājumu šai problēmai. Biju jau savā prātā uzbūris ideju, kāds šis atrisinājums varētu būt, un sāku meklēt internetā. Tur neko līdzīgu neatradu un sapratu, ka „ietērpu” velosipēdam jāmēģina izgatavot pašam,” stāsta Oskars.

Tālāk jau viss notika, kā pats Oskars saka, loģiskā secībā. Tika izstrādāts pirmais modelis, un līdztekus veikti aprēķini, lai saprastu, kas ko maksā un kāda sanāktu izstrādājuma gala cena. Velo zeķes uzdevums ir pasargāt telpas no velosipēda radītajiem netīrumiem. Pēc brauciena zeķi uzvelk velosipēdam, un smiltis, dubļi un citi netīrumi sabirst zeķes iekšpusē. Vēlāk zeķē sakrājušos netīrumus izber atkritumu spainī, pašu zeķi var droši mazgāt veļasmašīnā. Oskars garantē, ka vienas velo zeķes mūžs ir pietiekami ilgs.

Oskars izstrādāja trīs velo zeķes modeļus – vīriešiem, sievietēm un vienu universālu modeli – un piereģistrēja dizaina paraugu jeb patentēja produkta formu. Pašlaik patents nokārtots Eiropas tirgum, notiek darbs pie tā reģistrēšanas ASV tirgū. Lai taupītu investējamos līdzekļus, SIA Velo sock dibināta uz Oskara iepriekšējā uzņēmuma bāzes, kas darbojās loģistikas jomā.

Uzņēmējs lepojas, ka Velo sock ir pasaulē pagaidām vienīgie, kas izgatavo šāda veida produktu. Izdevies arī iekļūt mazumtirdzniecībā – gan internetveikalos, gan ar velosportu saistītās tirdzniecības vietās – Gandrs, Velo kafejnīca Miit, Veloprofs, Dutchbike.lv, Xnet, Elektra u.c., kā arī internetveikalos ārpus Latvijas, piemēram, Ebay.com, Etsy.com, Amazon.com.

Audumu, no kā izgatavota velo zeķe, Oskars meklēja un testēja kopā ar audumu pārzinošiem profesionāļiem (dizaineriem). „Materiāls tika rūpīgi meklēts un testēts, durstīts ar dakšām un nažiem, līdz tika atrasts ļoti stiprs un elastīgs audums. Tam jābūt tādam, lai zeķi varētu uzvilkt 1,6 – 2 metrus gariem velosipēdiem,” viņš paskaidro. Izstrādājuma dizains, vizuālais noformējums un iepakojums ir Oskara paša radīti. Izejmateriālus iespēju robežās viņš pasūta pie vietējiem ražotājiem, bet, ko uz vietas negatavo – to no ārvalstīm. Paši šūšanas darbi uzticēti ārpakalpojumu sniedzējam.

Oskara mērķauditorija ir cilvēki, kam rūp tīra māja un patīk gaumīgs interjers, jo „apģērbtais” velosipēds mājoklī arī kalpo par sava veida interjera priekšmetu. Tiesa, galveno uzmanību Oskars vērš uz ārzemju tirgiem. Tam tiek veltīta pastiprināta uzmanība, un notiek aktīvs darbs pie ārzemju tirgus apgūšanas. „Gribētos, lai katras valsts galvaspilsētā būtu iespēja iegādāties velo zeķi,” viņš plāno.

Attiecībā uz mārketingu Oskara uzņēmums izmanto visus tradicionālos rīkus. „Mārketingā neko jaunu neesam atklājuši, visi ir tādi standarta pasākumi,” piebilst Oskars.

Atziņa, kas gūta, darbojoties savā biznesā:

• Lai realizētu kādu projektu, ir viena recepte visiem gadījumiem – jāatdod maksimāls daudzums enerģijas un savu resursu. Tad var cerēt uz rezultātu.

LASI VISUS POZITĪVOS STĀSTUS

Novērtē:
Loading ... Loading ...

2 komentāri par “Latvijā radītā velo zeķe – pagaidām vienīgā pasaulē”

 1. Krtistina says:

  Fantastisks izgudrojums,tiešām pēc riteņa uz grīdas un arī ja pārvadā mašīnas bagāžniekā paliek netīri nospiedumi.
  Mēs aizbraucam ar auto,vai vilcienu līdz noteiktai vietai piem.Carnikavai izņemam savus ričukus un tad
  apceļojam to ar riteņiem un atpakaļceļā jāliek netīri riteņi mašīnā ,ļoti labi noderētu tāda zeķe.
  Vilcienā nenosmērētu pasažierus kuri iet garām,jo bieži tā gadās.
  Kāds kanādas latvietis uz savām kurpēm vilka virsū parastākās galošas ,lietainā laikā ,strādāja bankā ,redz cik praktiski cilvēki,latvieti ko tādu neieraudzīsi darām.
  Galvenais visā šajā tas, ka manas Mickeviču dzimtas cilvēks velozeķi zgudrojis!
  Apsveicu! Apceļosim Latgali!

 2. karatists says:

  Cool! :) Ļoti interesants izgudrojums!

Izsaki viedokli