|

Latviešu interaktīvie stendi un ekspozīcijas ir pasaulē novērtētas

Nesen Vispasaules zinātnes centru samitā 2014 Briselē, kas notiek katru trešo gadu un kurā pulcējas dalībnieki aptuveni no 60 pasaules valstīm, piedalījās arī SIA Aspired, kas pārstīvēja Latviju. SIA Aspired ir viens no retajiem uzņēmumiem Latvijā un Eiropā, kas nodarbojas tieši ar dažādu interaktīvu stendu un ekspozīciju ražošanu. Par to, kāds bija mērķis, dodoties uz izstādi, un kā attīstās bizness, portālam Nekrize.lv stāsta SIA Aspired valdes priekšsēdētājs Gvido Grīnbergsaspired.lv

„Galvenais mērķis, dodoties uz Vispasaules zinātnes centru samitu 2014, bija prezentēt mūsu ražotos interaktīvos stendus un iegūt jaunus sadarbības partnerus. Samits norisinājās zinātnes centrā Technopolis, un vienlaikus tas bija arī kā izstāde. Mēs tur piedalījāmies kā izstādes dalībnieki un pirmo reizi potenciālajiem klientiem prezentējām piecus mūsu izstrādātos interaktīvos stendus – Mobilo fotostendu, Robotu iKnow, Domu spēku, Kinect tehnoloģiju un Papildināto realitāti. Vairāki no minētajiem stendiem ir tikuši prezentēti arī Latvijā, piemēram, šī gada izstādē Skola 2014 Mobilo foto stendu bija izīrējusi Rīgas Tehniskā universitāte, lai piedāvātu saviem potenciālajiem studentiem iespēju nofotografēties kā trakajam profesoram vai inženierzinātņu ģēnijam. Vairākus projektus Latvijā arī esam izstrādājuši ar „papildināto realitāti”, sadarbojoties ar mūsu partneri SponsorKing. Jāteic, ka samita laikā tika nodibināti vairāki jauni kontakti gan ar potenciālajiem klientiem, gan sadarbības partneriem un piegādātājiem. Izstādi vērtēju ar lielu „plus” zīmi – gan kā uzņēmuma pārstāvis, gan kā samita dalībnieks.

Runājot par mūsu mērķa eksporta valstīm, jāteic, ka to vidū, pirmkārt, ir Eiropas interaktīvie zinātnes centri, izklaides parki un muzeji. Labs kontakts izveidojās ar vairāku valstu zinātnes centru pārstāvjiem, tostarp, Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Beļģijas un pat tik tālām valstīm kā Dienvidāfrikas Republika. Jāpiebilst, ka ar vairākiem iespējamajiem sadarbības partneriem, kurus ieguvām Berlīnē, sarunājām nākamo tikšanos maija beigās, kad Hāgā norisināsies Eiropas zinātnes centru un muzeju asociācijas samits. Tajā mēs atkal piedalīsimies kā dalībnieki un mēģināsim pārsteigt Eiropas zinātnes centrus ar jaunām idejām un interaktīviem stendiem.

Raksturojot konkurenci mūsu pārstāvētajā biznesa nišā, jāteic, ka tā, kā jau praktiski visas sfērās, protams, ir vērā ņemama. Taču mums noteikti palīdz tas, ka esam vieni no deviņiem Eiropas zinātnes centru un muzeju asociācijas (ECSITE) korporatīvajiem biedriem. Konkurēt varam arī ar piedāvāto cenu un, protams, kvalitāti. Uzņēmumā esam paši sev uzstādījuši ļoti augstu kvalitātes latiņu, kuru sasniedzot, interaktīvais stends var tikt sākts piedāvāt potenciālajiem klientiem. Kvalitāte attiecināma uz visu – programmatūru, dizainu un stendu, kā arī pat piegādi un iepakojumu.

Latvijā esam sadarbojušies ar Ventspils Tūrisma informācijas centru, kur izstrādājām sešas interaktīvas spēles Ventspils virtuālajai vēstniecībai. Tāpat jāpiemin mūsu projekti ar „papildināto realitāti” – zināmākā no tām noteikti ir Rīgas Ziemošanās 2014 laikā izstrādātā aplikācija Atklāj vairāk!, kas ļāva īpašā veidā vērot Rīgas bebra deju. Kā jau minēju iepriekš, populārs Latvijā ir arī mūsu izstrādātais Mobilais foto stends, kas ļauj nofotografēties dažādās pasaules vietās, iejusties dažādos tēlos, nemaz neizejot no telpas. Uzņemto fotogrāfiju uzreiz iespējams nosūtīt uz elektronisko pastu, lai pēc tam pārsteigtu draugus, radus vai ģimeni. Foto stendā esošās fotogrāfijas viegli iespējams pielāgot pasūtītāja vēlmēm un vajadzībām.”

LASI VISU, KO RUNĀ EKSPERTI

Novērtē:
Loading ... Loading ...

Izsaki viedokli