|

Komforta meklējumos nonāk līdz mūsdienu filcīšiem

Filca apavu Woolings ražotāja SIA 8888 īpašniece Marija Vlasova pierāda, ka ķerties pie apavu izgatavošanas var arī tad, ja nav tādas pieredzes, toties ir gana daudz vēlēšanās un spītības, raksta laikraksts Dienas Bizness.

„Gribējās kaut ko ērtu, jo man pašai vienmēr ziemā salst kājas. Woolings ir maksimāli veidoti tā, kā patīk man,” saka Marija. Vairākus gadus viņa strādājusi par stilisti, bijusi apģērbu dizainere, bet tad līdz ar meitas piedzimšanu pasaules uztvere mainījās – Marija vēlējās strādāt sev, gribēja radīt kādu īpašu aksesuāru, ko varētu lietot visi – vīrieši un sievietes, veci un jauni, kā arī bērni. Iepriekš Marija vairākus gadus bija dzīvojusi Londonā, arī tagad visai bieži tur viesojas. Kādā no reizēm, dodoties uz Londonu, īsi pirms izlidošanas sēžot kafejnīcā, aizdomājusies, ka varētu ražot apavus.

Sākotnēji Marija bija iedomājusies, ka apavu radīšana nav nekas sarežģīts, bet izrādījās, ka tas nav pats vienkāršākais darbs. „Ir pagājuši trīs gadi, un tikai tagad es varu teikt, ka beidzot ir atrasta īstā tehnoloģija,” stāsta Marija. Woolings filca apavu izgatavošana ir roku darbs, un vienīgais, ko viņa pati neveic, ir filca izgatavošana. Viens apavu pāris top aptuveni desmit stundu laikā.

Marijai joprojām nav skaidrs, kas vieno cilvēkus, kuri izvēlas Woolings. Pagaidām vienīgais, par ko ir 100% skaidrība, ir cenas aspekts – ne visi, kas gribētu, var atļauties apavus par 150 latiem. Šie apavi nav lēti, varētu pat teikt – salīdzinoši dārgi. Marija piekrīt un tajā pašā laikā norāda, ka cena nevar būt zemāka – ieguldītā darba dēļ.

Pašlaik Marija pārdod aptuveni 20 pārus mēnesī. Maksimālais apjoms, ko viņa vēlētos mēnesī saražot, ir 200 apavu pāru. „Ideālais variants būtu strādāt ar vienu veikalu, kas to visu arī realizētu,” saka Marija. Patlaban notiek pārrunas ar kādu Londonas modes preču veikalu, un viņa cer, ka visai drīz Woolings būs tur nopērkami.

LASI VISU, KAS IR AKTUĀLS

Novērtē:
Loading ... Loading ...

Izsaki viedokli