|

Kirkorovs „ZoFA” zābakos

„Tā ir veiksmīga sakritība, kas nepieciešama biznesā. Shopping Guide bija neliela publikācija par mums, kur Filips Kirkorovs bija ieraudzījis mūsu zābakus. Viņš piezvanīja mūsu aģentei un pasūtīja divus pārus – kurpes un zābakus,” laikrakstam Dienas Bizness stāsta Elīna Dobele, SIA ZoFA dizainere un īpašniece.

Pērnā gada augustā viņa pieņēma stratēģisku lēmumu – eksporta attīstīšanā jāsāk ar Krieviju, jo šajā tirgū pret latviešu dizainu jau vēsturiski ir pozitīva attieksme. Paredzams, ka rudenī Latvijas apavi būs iegādājami vismaz divos kaimiņvalsts veikalos. Protams, ņemot vērā, ka tie ir nelieli modes preču veikaliņi, pirmajā sezonā neviens neriskēs pasūtīt lielus daudzumus. Ja kaut diviem modeļiem pasūtīs visus izmērus, Elīna to jau uzskatīs par veiksmi.

„Mūsu eksports nav uz apjomu, piemēram, japāņi ir mūsu labākie klienti – nopērk 20 pārus, un tas jau ir daudz,” viņa salīdzina. Ir viens veikals Japānā, kas regulāri pasūta ZoFA apavus, bet tas arī ir pagaidām vienīgais, jo pie šī tirgus nav sistemātiski strādāts. Pašlaik tam trūkst finansējuma. „Esam nolēmuši, ka vispirms sāksim ar vienu tirgu, un tā ir Krievija, savukārt pie Japānas durvīm būs daudz un dikti jāklauvē,” saka Elīna.

„Mana koncepcija ir ilgtspējīgs bizness – lēnām, prātīgi, soli pa solim. Es pati esmu diezgan neprātīga, bet es nekad neņemšu nenormālus kredītus, ja tam nebūs pamatojuma. Vēl nav nepieciešamas investīcijas, lai varētu būvēt un attīstīt biznesu. Protams, kādreiz tās būs nepieciešamas, bet vēl ne,” viņa saka.

Līdz šim lielākais uzņēmuma spertais solis ir bijis sava ateljē atvēršana Rīgā, kas notika pirms gada. „Šī ir vieta, kur var iegādāties apavus, pasūtīt individuāli savam izmēram un vēlmēm, turklāt te var arī ielūkoties procesā – ja klients vēlas, mēs parādām apavu tapšanas procesu, turklāt es pati te uz vietas strādāju, katru dienu te esmu,” stāsta Elīna. Viņai par pārsteigumu, klienti to īpaši novērtē, un, tā kā Elīnai patīk strādāt ar cilvēkiem, tas sniedz gandarījumu un enerģijas lādiņu arī pašai.

„Es ļoti lepojos, ka vietējie novērtē mūsu apavus,” viņa teic. Ateljē ieklīstot arī ārzemnieki, pārsvarā – krievi. Pēdējā laikā jūtams, ka maskavieši pārvācas dzīvot uz Rīgu, īpaši kluso centru – ZoFA klienti ir arī tādi. „Ļoti labi klienti ir Briselē dzīvojošie latvieši,” novērojusi Elīna. Taču ne jau turība vieno klientus – ir tādi, sevišķi sievietes, kas mēnešiem krāj naudu, jo ļoti vēlas kādus konkrētus ZoFA apavus, bet ir arī tādi, kas atnāk un pasūta trīs pārus uzreiz.

LASI VISU, KAS IR AKTUĀLS

Novērtē:
Loading ... Loading ...

Izsaki viedokli