|

Kas jāpārdomā, pirms ķerties pie sava produkta izstrādes?

Kas atšķir uzņēmēju no citiem? Manuprāt, tā ir spēja uzņemties riskus. Es domāju, ka ar to arī ir jāsāk – jāizvērtē savs potenciāls, vai tu tam esi gatavs? Uzņēmējdarbība būtībā ir lēmumu pieņemšana, kam daudzi nav gatavi. Ir jāspēj paļauties uz sevi, ticēt pašam sev!

Pašlaik tirgus ir pārsātināts, liekas – nu ko vēl? Cilvēki ir kļuvuši izvēlīgāki, katru pirkumu pārdomā un plāno, ja vien produkts nav ikdienas lietošanas prece. Tādēļ pirms ķeršanās pie jauna produkta izstrādes ir krietni jāpapēta tirgus situācija. Kam vispār mans produkts būs vajadzīgs? Vai produkts būs konkurētspējīgs savā nišā? Kādas būs priekšrocības? Kāpēc kāds izvēlēsies tieši manu produktu? Galu galā, kāpēc es vispār gribu ar to nodarboties? Manuprāt, jāsāk ar šiem jautājumiem. Ja vari pārliecinoši atbildēt ar „jā”, tad uz priekšu!

Jāsaprot, ka jauna zīmola izveide prasa milzīgus resursus, katra sīkākā lieta prasa laiku un iedziļināšanos, un, ja nepievērsīsies detaļām, tad arī kopējais rezultāts nebūs pārliecinošs. Latvijā cilvēki ir pieraduši pie domas – ai, nu kas tad tur, gan jau izies cauri! Bet tā nav. Lai pastāvētu ilgtspējīga sadarbība, detaļām ir milzīga nozīme.

Ir jāsaprot, ka atdevi jauna zīmola gadījumā, it īpaši, ja tā ir ražošana, nevar gaidīt ātri. Tādēļ ir jāizvērtē, vai pietiks spēka nepadoties, jo ceļš nav viegls, ja tam visam apakšā nav kāds par Tavu produktu sajūsmināts investors. Bieži vien gluži vienkārši pietrūkst resursu – gan finansiālu, gan fizisku.

Noteikti meklējiet iespējas, izmantojiet tās, kontaktējieties ar cilvēkiem, kas ko tādu jau dara, jo izrādās, ka tādu ir daudz un pamazām mēs par viņiem uzzinām arvien vairāk. Domu apmaiņa palīdz izvērtēt savas darbības un pieņemt konkrētus lēmumus, protams, skatoties jau no savas pozīcijas. Nereti sastopam „uzņēmīgus” cilvēkus, kam ir biznesa ideja, bet viņi par to nevienam nestāstīs, jo iespējams, ka kāds to noteikti nozags. Manuprāt, ja cilvēks uz visiem skatās ar šaubām, ir ļoti grūti vispār ko sasniegt. Neviens tev nevar palīdzēt, ja pats to nelūgsi. Un izrādās, ka cilvēku, kuri grib un var palīdzēt, ir vairāk, nekā mēs iedomājamies! Tāpēc mans ieteikums ir – dariet, ja jums ir pārliecība!

Aija Priede-Sietiņa, SIA My place vadītāja

Materiāls pārpublicēts no JIC biznesa inkubatora mājaslapas: www.jic.lv

LASI VISUS BLOGUS

Novērtē:
Loading ... Loading ...

3 komentāri par “Kas jāpārdomā, pirms ķerties pie sava produkta izstrādes?”

 1. Aleksandrs says:

  Interesants raksts. Paldies! :)

 2. ivars says:

  Paldies par 101.

 3. service de sante au travail des landes biscarrosse service de sante au travail
  des landes biscarrosse acheter Zyban service de sante
  au travail des landes biscarrosse service de sante au travail des landes biscarrosse

Izsaki viedokli